Články
Nastavení a ovládání

Porovnání
Verze Office 365

Aktuálně
Sociální zmínky

Kontakt
Spolupráce a inzerce

Aleš Sýkora napsal:

Skype pro Firmy byl automaticky upgradován na Teams. Jak se vrátit ke Skypu pro firmy? Jak používat Teams?

Publikováno: 18.4.2019, Upraveno: 29.1.2020

Sponzorem článku je:

Bestonline.cz logo

Když Microsoft začal plánovat upgrade Skypu pro firmy na aplikaci Teams, psali jsme o tom, jak zastavit migraci na Teams na Bestonline.cz. Pokud jste si ale nepřenastavili Office 365, pravděpodobně se teď nemůžete do Skypu přihlásit a jste nuceni používat Teams.

UPOZORNĚNÍ: Služba Skype pro firmy bude vypnuta 31.7.2020. Nedoporučuji se k němu nadále vracet. Raději začněte používat Teams.

Microsoft Teams (týmy) jsou komunikační nástroj, umožňující komunikovat a kolaborovat mezi pracovníky, kolegy, firmami, nebo třeba studenty a jejich učiteli. Teams kromě funkcí Skypu pro firmy – videokonference, rychlý chat, online schůzky, nabízí propojení externích služeb a funkce Office 365 Groups (skupin). Teams jsou přímým konkurentem pro Slack.

Teams momentálně také umí pracovat v režimu ostrůvků – ruku v ruce se Skypem pro firmy. Také je možné z Teams volat a psát uživatelům Skypu pro firmy. Nám se ostrovní režim ukázal jako nepoužitelný. Nešlo kontaktovat lidi na Skype pro Firmy, dokonce ani externí uživatele v Teams – takže vlastně k ničemu. Doporučuji tedy buď používat Skype pro Firmy, nebo Teams, ale ne oboje najednou.

Nefunguje vám Skype pro firmy? Váš tenant byl upgradován na Teams.

Toto je momentálně asi nejčastější problém. Z ničeho nic se nemůžete přihlásit do Skype pro firmy a nemůžete pracovat. Microsoft provedl na vašem tenantu automatický upgrade na Teams. Tento upgrade vám ale několikrát dopředu oznámil e-mailem a nabídl vám, ať si upravíte nastavení Office 365, což jste pravděpodobně neudělali. Nyní navštívíte správce Office 365, kliknete na správu Teams a vidíte, že nemůžete přepnout na Skype pro Firmy.

Microsoft Teams nastavení koexistence se Skype pro Firmy
Nastavení koexistence se Skype pro Firmy v Teams blokováno Microsoftem

V tomto případě, máte 2 možnosti. První možnost je začít používat Teams a „jít s dobou“, což nemusí vždy úplně dobře fungovat. Druhá možnost je kontaktovat podporu Office 365 a zažádat o vrácení (rollback) možnosti používat Skype pro firmy. Trvá to zhruba týden, než podpora žádost vyřídí (z mé zkušenosti 4 dny) a následně máte opět možnost vybrat si, jak budete pracovat se Skypem pro Firmy a Teamsem.

Režimy koexistence Teams a Skype pro firmy
Výběr režimu koexistence Skypu pro firmy a Teams

Základní úkony Skypu pro firmy v Teams

Pokud chcete zůstat u Teams, pojďte se podívat na základy jeho ovládání. Upozorňuji, že Teams v době vydání tohoto článku neumí komunikovat s uživateli normálního Skype na rozdíl od Skypu pro firmy.

Ovládání aplikace Microsoft Teams
Prostředí aplikace Microsoft Teams

Při konferenci v Teams je prostředí podobné jako v Skypu pro Firmy. Stejně jako ve Skypu můžete sdílet obrazovky, přidávat uživatele do skupinových hovorů, používat powerpointové prezentace, přepojovat hovory a další. Zůstaly tabule i poznámky (je potřeba aktivovat doplněk Office 365 whiteboard). Zůstala i oblíbená funkce přebírání kontroly nad sdílenou obrazovkou.

Ovládání videohovoru v Teams
Ovládání videohovoru v Teamsech

Já si myslím, že nemá cenu bránit se používání Teams, pokud je to u vás možné. Pokud používáte funkce, které Teams neumí, nebo zatím nepodporují (např. komunikaci s uživateli osobního Skype), pak se vraťte zpět ke Skypu.

Další příručky a zdroje k Teams

Aplikace Teams

Chcete se na něěco zeptat? Hledáte správnou firmu na implementaci a pomoc s Office 365? Ozvěte se. Rádi vám pomůžeme najít správného partnera a odpovíme na vaše dotazy.

 

Reklama:

Spolupracuji s:

Spolupracuji s:

Spolupracuji s:

Reklama:

Tyto webové stránky vlastní a provozuje Aleš Sýkora výhradně informační účely. Toto není oficiální webová stránka Microsoft Office 365.