Návody a tipy pro Microsoft 365 a aplikace Office
Microsoft-office-365.cz
Články
Porovnání
Kontakt

Skype pro Firmy byl automaticky upgradován na Teams. Jak se vrátit ke Skypu pro firmy? Jak používat Teams?

Aleš Sýkora dne 18.4.2019 (upraveno dne: 26.1.2021)
Reklama:

Když Microsoft začal plánovat upgrade Skypu pro firmy na aplikaci Teams, psali jsme o tom, jak zastavit migraci na Teams na Bestonline.cz. Pokud jste si ale nepřenastavili Microsoft 365, pravděpodobně se teď nemůžete do Skypu přihlásit a jste nuceni používat Teams.

UPOZORNĚNÍ: Služba Skype pro firmy bude vypnuta 31.7.2021. Nedoporučuji se k němu nadále vracet. Raději začněte používat Teams.

Microsoft Teams (týmy) jsou komunikační nástroj, umožňující komunikovat a kolaborovat mezi pracovníky, kolegy, firmami, nebo třeba studenty a jejich učiteli. Teams kromě funkcí Skypu pro firmy - videokonference, rychlý chat, online schůzky, nabízí propojení externích služeb a funkce Microsoft 365 Groups (skupin). Teams jsou přímým konkurentem pro Slack.

Teams momentálně také umí pracovat v režimu ostrůvků - ruku v ruce se Skypem pro firmy. Také je možné z Teams volat a psát uživatelům Skypu pro firmy. Nám se ostrovní režim ukázal jako nepoužitelný. Nešlo kontaktovat lidi na Skype pro Firmy, dokonce ani externí uživatele v Teams - takže vlastně k ničemu. Doporučuji tedy buď používat Skype pro Firmy, nebo Teams, ale ne oboje najednou.

Nefunguje vám Skype pro firmy? Váš tenant byl upgradován na Teams.

Toto je momentálně asi nejčastější problém. Z ničeho nic se nemůžete přihlásit do Skype pro firmy a nemůžete pracovat. Microsoft provedl na vašem tenantu automatický upgrade na Teams. Tento upgrade vám ale několikrát dopředu oznámil e-mailem a nabídl vám, ať si upravíte nastavení Office 365, což jste pravděpodobně neudělali. Nyní navštívíte správce Office 365, kliknete na správu Teams a vidíte, že nemůžete přepnout na Skype pro Firmy.

Microsoft Teams nastavení koexistence se Skype pro Firmy
Nastavení koexistence se Skype pro Firmy v Teams blokováno Microsoftem

V tomto případě, máte 2 možnosti. První možnost je začít používat Teams a "jít s dobou", což nemusí vždy úplně dobře fungovat. Druhá možnost je kontaktovat podporu Microsoft 365 a zažádat o vrácení (rollback) možnosti používat Skype pro firmy. Trvá to zhruba týden, než podpora žádost vyřídí (z mé zkušenosti 4 dny) a následně máte opět možnost vybrat si, jak budete pracovat se Skypem pro Firmy a Teamsem.

Režimy koexistence Teams a Skype pro firmy
Výběr režimu koexistence Skypu pro firmy a Teams

Základní úkony Skypu pro firmy v Teams

Pokud chcete zůstat u Teams, pojďte se podívat na základy jeho ovládání. Upozorňuji, že Teams v době vydání tohoto článku neumí komunikovat s uživateli normálního Skype na rozdíl od Skypu pro firmy.

Ovládání aplikace Microsoft Teams
Prostředí aplikace Microsoft Teams

Při konferenci v Teams je prostředí podobné jako v Skypu pro Firmy. Stejně jako ve Skypu můžete sdílet obrazovky, přidávat uživatele do skupinových hovorů, používat powerpointové prezentace, přepojovat hovory a další. Zůstaly tabule i poznámky (je potřeba aktivovat doplněk Office 365 whiteboard). Zůstala i oblíbená funkce přebírání kontroly nad sdílenou obrazovkou.

Ovládání videohovoru v Teams
Ovládání videohovoru v Teamsech

Já si myslím, že nemá cenu bránit se používání Teams, pokud je to u vás možné. Pokud používáte funkce, které Teams neumí, nebo zatím nepodporují (např. komunikaci s uživateli osobního Skype), pak se vraťte zpět ke Skypu.

Přechod organizace na režim TeamsOnly pomocí PowerShellu

Pro přesun celé společnosti na Teams Only režim, použijte tento příkaz v PowerShellu. Připojení k Microsoft Teams PowerShellu.

Grant-CsTeamsUpgradePolicy -PolicyName UpgradeToTeams

Nastavení pouze pro vybraného uživatele.

Grant-CsTeamsUpgradePolicy -PolicyName UpgradeToTeams -Identity vas@uzivatel.cz

Další příručky a zdroje k Teams

Aplikace Teams

Potřebujete pomoct s Microsoft 365?

😊 Pomohl jsem vám?
Pozvěte mě na ☕🍺 v kryptoměnách. Přispějete tím na chod projektu a více nových návodů.
ETH: 0x5644e81C65Ac01D520213b251e0bcbC659F60f34
BTC: 3QqqkEtGXur3ddNUtd33SzWWJrAbqY7Hrw
LTC: M93LdbWmGschEg3TDgEiBojYK1EArUiQWg
XMR: 4AQ8JLZR6bhXrV7FYSa3Rbh7FP4Hw7UwVWASfuwESa73iQE3Tem7N57i3iaYL7wt2Fhon91P3dtefHqnE2se3rxnHykoAwy
Registrujte se na Crypto.com s bonusem 25$

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama: