Články
Nastavení a ovládání

Porovnání
Verze Office 365

Aktuálně
Sociální zmínky

Kontakt
Spolupráce a inzerce

Aleš Sýkora napsal:

Jak používat podporu Office 365

Publikováno: 6.3.2019, Upraveno: 27.6.2019

Sponzorem článku je:

Když přišel Microsoft s Office 365, nebylo vše vždy tak úplně funkční a perfektní. Ostatně nikdo není dokonalý a problémy se postupem času ladí a vznikají nové. Technické problémy dost často řešili za úplatu partneři Microsoftu, kteří již věděli jak na to. Jenomže v 90% šlo vždy pouze o špatně nakonfigurované prostředí (tenant) Office 365. Ty opravdové technické problémy i partneři řešili a dodnes řeší přímo s podporou Microsoftu. Tato podpora byla vždy v Angličtině a fungovala převážně po telefonu.

Dnes je situace trochu jiná. Jelikož v ceně Office 365 licencí si jako zákazník platíte i technickou podporu, Microsoft maximálně zjednodušil způsob toho, jak podporu Office 365 kontaktovat. Máme Telefonickou podporu Office 365 a E-mailovou podporu Office 365. To v praxi znamená, že si o podporu napíšete jednoduše v Češtině a celý proces podpory zvládnete (pokud jste trochu technicky zdatní) sami.

Jak kontaktovat podporu Office 365?

Jsou dvě možnosti, jako dva typy lidí. Jedni rádi telefonují, jedni rádi sepisují e-maily. U podpory Office 365 si můžete zvolit, zda chcete aby vám pracovník podpory zavolal, nebo psal e-mail. Teď se podívejme, jak na to.

  1. Přihlaste k vašmu účtu Office 365 na adrese https://portal.office.com/
  2. Přejdete do správce Office 365
  3. V levém menu zvolte Podpora > Nová žádost o služby
  4. V pravé straně obrazovky popište váš problém (Následně vám Microsoft doporučí články ze svojí knowledgebase, které vám mohou pomoct problém vyřešit)
    Žádost o oficiální podporu Office 365
  5. Vyberte si, jak chcete být kontaktováni, zadejte kontaktní údaje a přílohy (screenshoty, logy, emaily…)
    E-mailová podpora Office 365 Telefonická podpora Office 365
  6. Vyčkejte na kontaktování od pracovníka podpory (v případě telefonického kontaktu – berte cizí čísla, hlavně z ciziny a nebojte, bude to česky) a postupujte dle pokynů.

Pokud byste chtěli nějakou jinou radu, můžete mi napsat třeba na facebookové stránce Office 365 Czech.

Chcete se na něěco zeptat? Hledáte správnou firmu na implementaci a pomoc s Office 365? Ozvěte se. Rádi vám pomůžeme najít správného partnera a odpovíme na vaše dotazy.

 

Reklama:

Spolupracuji s:

Spolupracuji s:

Spolupracuji s:

Reklama:

Tyto webové stránky vlastní a provozuje Aleš Sýkora výhradně informační účely. Toto není oficiální webová stránka Microsoft Office 365.