Návody a tipy pro Microsoft 365 a aplikace Office
Microsoft 365 logo ikona
Microsoft 365
Word Icon 2020
Články
Nastavení a ovládání
Excel Icon 2020
Porovnání
Verze Microsoft 365
PowerPoint icon 2020
Aktuálně
Sociální zmínky
Outlook Icon 2020
Kontakt
A spolupráce

Jak používat podporu Office 365

Když přišel Microsoft s Office 365, nebylo vše vždy tak úplně funkční a perfektní. Ostatně nikdo není dokonalý a problémy se postupem času ladí a vznikají nové. Technické problémy dost často řešili za úplatu partneři Microsoftu, kteří již věděli jak na to. Jenomže v 90% šlo vždy pouze o špatně nakonfigurované prostředí (tenant) Office 365. Ty opravdové technické problémy i partneři řešili a dodnes řeší přímo s podporou Microsoftu. Tato podpora byla vždy v Angličtině a fungovala převážně po telefonu.

Dnes je situace trochu jiná. Jelikož v ceně Office 365 licencí si jako zákazník platíte i technickou podporu, Microsoft maximálně zjednodušil způsob toho, jak podporu Office 365 kontaktovat. Máme Telefonickou podporu Office 365 a E-mailovou podporu Office 365. To v praxi znamená, že si o podporu napíšete jednoduše v Češtině a celý proces podpory zvládnete (pokud jste trochu technicky zdatní) sami.

Jak kontaktovat podporu Office 365?

Jsou dvě možnosti, jako dva typy lidí. Jedni rádi telefonují, jedni rádi sepisují e-maily. U podpory Office 365 si můžete zvolit, zda chcete aby vám pracovník podpory zavolal, nebo psal e-mail. Teď se podívejme, jak na to.

  1. Přihlaste k vašmu účtu Office 365 na adrese https://portal.office.com/
  2. Přejdete do správce Office 365
  3. V levém menu zvolte Podpora > Nová žádost o služby
  4. V pravé straně obrazovky popište váš problém (Následně vám Microsoft doporučí články ze svojí knowledgebase, které vám mohou pomoct problém vyřešit)
    Žádost o oficiální podporu Office 365
  5. Vyberte si, jak chcete být kontaktováni, zadejte kontaktní údaje a přílohy (screenshoty, logy, emaily...)
    E-mailová podpora Office 365 Telefonická podpora Office 365
  6. Vyčkejte na kontaktování od pracovníka podpory (v případě telefonického kontaktu - berte cizí čísla, hlavně z ciziny a nebojte, bude to česky) a postupujte dle pokynů.

Pokud byste chtěli nějakou jinou radu, můžete mi napsat třeba na facebookové stránce Office 365 Czech.